Lost Ark, Polski Fansite
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

System F2P - co o tym sądzicie?

+3
Refejlu
TUKAN
Reve
7 posters

Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by Reve 2015-02-08, 06:03

Witam,
Jak wiadomo w Lost Ark na 90% będziemy mieć do czynienia z systemem Free To Play.
Moim zdaniem ten system płatności już trochę wsiąkł w ideę gier sieciowych i większość tytułów posiada tzw. sklepiki z mikrotransakcjami. Wiele abonamentówek przechodzi na F2P tylko po to, by zyskać aktywnych graczy [TERA, TESO]. Co o tym sądzicie, i czy wyjdzie to na dobre w tej koreańskiej produkcji?

Może macie jakieś przykłady idealnego sklepiku w grach F2P? Ja od siebie mogę dodać przykład Path of Exile. Idealna gra Free to Play, która zarabia masę kasy z mikrotansakcji, mimo iż są tam jedynie skiny, sloty na postaci, dodatkowe miejsca w banku itp
Osobiście wolę wydać te 150zł na dobrą grę, niż żałować, że producenci muszą dorzucać jakieś chore itemy do sklepiku, żeby zarobić.

Zapraszam do dyskusji
Reve
Reve
Admin

Posts : 49
Punkty Zasług : 88
Join date : 03/02/2015
Age : 30
Location : Świętokrzyskie

https://lostark.forumpl.net

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by TUKAN 2015-02-10, 06:46

F2P jest dobry gdy płaci sie za bonusy typu przyśpieszenie EXP, lepszy np kilof itp pierdołki a nie za miejsce w plecaku czy skiny lub legendarki dzięki czemu płacący są od razu mocniejsi, takie podejście niszczy grę dlatego jestem za połączeniem częściowego F2P.
 Gram w pełna grę np do 10 lev jako gracz F2P a potem muszę zdecydować albo gram dalej w F2P ale nie mam dojścia do zawartości typu Gildie, dungi itp które są tylko dla pełnoprawnych graczy, którzy kupili pełną wersję gry.
TUKAN
TUKAN

Posts : 5
Punkty Zasług : 5
Join date : 05/02/2015
Age : 49
Location : OPOLSKIE

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by Reve 2015-02-11, 16:50

Właśnie otóż to - inny wygląd umiejętności / bohatera (skiny), nie wpływają na zadawane obrażenia. Problem by się zaczął, gdyby można było sobie dokupić jakąś umiejętność albo np. boost + 10% do zadawanego DMG, tylko za walutę premium. Miejsca w banku (nie w ekwipunku) również uważam za dobry deal, ponieważ dla osób, którzy mało grają lub nie chcą nic płacić za grę te przykładowe 150 slotów na itemki spokojnie powinno wystarczyć.
Tak samo jest z postaciami. Nie płacisz, możesz zrobić 3 postacie. Każda kolejna 5$.
We wszystkich powyższych przypadkach osoba niepłacąca i osobą płacąca mają takie same szanse na polu bitwy - PvP, dungeony.
Jeśli za walutę premium można by było kupić kilof, który wydobywa nowe materiały (inne niż ten zwykły), to też by było trochę nie fair.

Najlepiej by było, gdyby za walutę w grze, można było kupić walutę premium, tak jak to jest w Guild Wars 2
Reve
Reve
Admin

Posts : 49
Punkty Zasług : 88
Join date : 03/02/2015
Age : 30
Location : Świętokrzyskie

https://lostark.forumpl.net

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by TUKAN 2015-02-12, 09:36

Co do kilofa mialem na mysli, ze mozna nim dluzej dlubac ale to samo co inni :). Reszta jak najbardziej popieram takim przykladem moze byc TERA jakodobry przyklad F2P.
TUKAN
TUKAN

Posts : 5
Punkty Zasług : 5
Join date : 05/02/2015
Age : 49
Location : OPOLSKIE

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by Refejlu 2015-04-01, 20:46

Osobiscie preferuje system platnosci B2P. W tedy mamy pewnosc ze komunity bedzie bardziej dojrzale, mniej problemowe. Ponad to gra w takim systemie nie bedzie P2W, co za tym idzie w IS mozna z regoly spotkac skorki czy tam ubranka na postacie. Oczywiscie cena gry w granicach rozsadku. Wg mnie w granicach 100zl bo innej ceny nie mozna sie spodziewac w koncu mieszkamy w bogatej europie. F2P to ryzykowny zabieg. Napewno wieksza populacja ale nic wiecej.

Refejlu

Posts : 4
Punkty Zasług : 4
Join date : 01/04/2015

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by Reve 2015-04-01, 21:02

Właśnie taka jest mentalność Zachodu "Lepiej zapłacić za grę niż później męczyć się z IS". Jednak patrząc na produkcję np. azjatyckie, to tam inaczej to wygląda. Zresztą pewnie niebawem dowiemy się więcej na ten temat
Reve
Reve
Admin

Posts : 49
Punkty Zasług : 88
Join date : 03/02/2015
Age : 30
Location : Świętokrzyskie

https://lostark.forumpl.net

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by Aesandril 2015-04-19, 20:31

Refejlu napisał:Osobiscie preferuje system platnosci B2P. W tedy mamy pewnosc ze komunity bedzie bardziej dojrzale, mniej problemowe. Ponad to gra w takim systemie nie bedzie P2W, co za tym idzie w IS mozna z regoly spotkac skorki czy tam ubranka na postacie. Oczywiscie cena gry w granicach rozsadku. Wg mnie w granicach 100zl bo innej ceny nie mozna sie spodziewac w koncu mieszkamy w bogatej europie. F2P to ryzykowny zabieg. Napewno wieksza populacja ale nic wiecej.

Doświadczyłem to z SWTOR i TESO ale był jeden podstawowy problem brak contentu na parę miesięcy rozgrywki. Co mi po płaceniu abonamentu jak gra nie ofertuje zabawy na dłużej niż 2-3 miechy? Co do "dojrzalszego" community to mógłbym się sprzeczać. Jeśli gra będzie oferowała system klanów/gildii wtedy będzie miejsce na zaciszny kąt aby pograć z odpowiednimi osobami. Oczywiście powoduje to powstanie zamkniętej grupy ale ma to swoje duże plusy.

F2P jest dobre o ile w "sklepach" nie ma za petrodolary czy inne waluty sprzętu high endowego.

Aesandril

Posts : 4
Punkty Zasług : 4
Join date : 17/04/2015

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by Szarmant 2015-04-23, 19:59

Co do F2P, to mogłoby być tak jak w Path of Exile, o ile się nie mylę, to tam można kupić jedynie rzeczy które zmieniają wygląd postaci.
Szarmant
Szarmant

Posts : 8
Punkty Zasług : 10
Join date : 10/04/2015
Age : 27

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by sarna1212 2015-06-06, 23:16

Gdyby nie łatwy od paru lat dostęp dzieciaków do gier.. które spędzają tam całe dzieciństwo zdecydowanie wolałbym F2P, a micro nie przeszkadzające być kozakiem, % do expa, skórki itp ale ze względu na dostęp dzieciaków zdecydowanie bym wolał B2P, ograniczy to zbędne tłoki spamerów i pozwoli cieszyć się grą bez problemów na późniejsze wpłaty które mnie wciągają xD
Na ich miejscu, olałbym F2P, gra zapowiada nowe połączenia które wciągną miliony graczy, więc nie muszą się martwić o chętnych.
sarna1212
sarna1212

Posts : 9
Punkty Zasług : 9
Join date : 06/06/2015

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by Reve 2015-06-07, 01:57

Jednak z drugiej strony gry hack and slash nie przyciągają tak dużej ilości młodocianych jak np. rpg,fps,moba (czyt. Neverwiter Online, LoL lub Counter Strike). Zarówno Path of Exile jak i Diablo posiada community na poziomie.

Tak czy inaczej B2P byłoby chyba najlepszym rozwiązaniem i chyba każdy na tym forum się z tym zgodzi
Reve
Reve
Admin

Posts : 49
Punkty Zasług : 88
Join date : 03/02/2015
Age : 30
Location : Świętokrzyskie

https://lostark.forumpl.net

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by Szarmant 2015-06-08, 20:52

Dla mnie PoE jest wzorem do naśladowania wśród F2P, nie sprzedają nic co dałoby ci przewagę nad innymi, a chyba mają niezłe przychody z tego (nie znam zbyt wiele danych na ten temat), a co do spamerów, (zaś na przykładzie PoE) czat tam nie był mi do niczego potrzebny, więc go wyłączyłem. No i tak jak pisze Reve w grach tego typu nie ma zbyt wiele dzieciarni
Szarmant
Szarmant

Posts : 8
Punkty Zasług : 10
Join date : 10/04/2015
Age : 27

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty preferuję B2P ale z małym koksem

Pisanie by mleko 2015-12-10, 06:05

pełna zgoda, bat na trudnych ludzi i high end musi być, loL

chociaż mnie osobiście przywarł do gustu system z Talisman Online od Mira Game (gra ma już lata świetlne za sobą), za aktywność w tygodniu bez dnia przerwy ciułasz małe punkciki, za invite friend punkciki,  za wysłanie kartki świątecznej z klienta gry punkciki, takie tam TESCO, BP whatever

mounty do ujeżdżania przyspieszały grę ale system awansu był na tyle "uczciwy" że dało się je uzyskać za dung raidy, dobrym rozw były Reputation Quests, dany gear mogłeś jedynie zdobyć z farmy bądź za unikalne questy u Rep Merchanta i to nie dzięki exp lecz przyrastającej reputacji/sławie 

mogłem oczywiście zapłacić i mieć co chciałbym jednak latało mi to wokół czoła, nie mojego rzecz jasna
sekret jednak zawsze tkwi w cieście, na ile gra jest rozwodniona i zapewnia rozrywkę danemu graczowi

w LAO za micro mile widziałbym kontent w stylu: płacisz drobne w buksach i np. pojawia się fabularny "boy", chłopak w stylu szczur miejski, który będzie wyskakiwał od czasu do czasu i nawijał bonusowe zadania w stylu "słyszałem, że... ale now or never, masz 10 min czasu serwera na odbudowę łodzi ew. zatrudnienie do tego graczy, plus skołowanie nawigatora, ochrona terenu i przemyt brakującego resourca)",  i odpala się counter, i ogień invite to team

albo otwiera się chata, bije z niej światło, wychodzi jakiś savant i daje Ci raz i tylko tymczasowo exp, który przyrasta im więcej spędzisz poza czasem gry, taka drobna rekompensata

ciekaw np. jestem, jeśli piszą że będą world eventy, to czy przewidują jakąś z nich zawartości jako płatną

mleko
Gość


Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by Cezior 2016-08-20, 10:50

Czytałem o tym, że nie będzie modelu P2W ale mają być mikropłatności. Ale jak będzie naprawdę przekonamy się z czasem.
Cezior
Cezior

Posts : 14
Punkty Zasług : 20
Join date : 21/07/2016
Age : 28

Powrót do góry Go down

System F2P - co o tym sądzicie? Empty Re: System F2P - co o tym sądzicie?

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach